Kernhem Noord | 2025 tot 2040

Het projectplan Kernhem Noord voorziet in de bouw van 1800 tot 3000 woningen. Een aantal jaren geleden is het plan wat in de ijskast beland, maar door de toenemende vraag naar woningen, is het plan nu weer nieuw leven ingeblazen.


Plangebied

Het gebied A is geheel en gebied B is vrijwel geheel volgebouwd op dit moment. Hier zijn al zo'n 2500 woningen gerealiseerd en hier komen nog zo'n 500  bij, de komende jaren.

De delen C en D behoren tot het plangebied Kernhem-Noord. Hier komen mogelijk nog tussen de 1800 en 3000 woningen bij.

Bron kaart: Gemeente Ede.


Wat heeft dit gebied te bieden?

Volgens de gemeente Ede is het plangebied interessant omdat:

  • Het aansluit bij bestaande fietsroutes.
  • De aanwezigheid van winkelcentrum Parkweide.
  • Aanwezigheid van kinderopvang en een medisch centrum.
  • Karakteristieke landschapswaarden.

De Doesburgerdijk als scheidingsweg

De huidige Doesburgerdijk is de grens tussen het al bebouwde deel AB en het toekomstige deel CD. De weg moet qua landschappelijke en historische uitstraling bewaard blijven. Het maakt deel uit van de plannen hier te komen tot een stadspark.

Foto's van de Doesburgerdijk, genomen in 2021.